Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Farby i grunty - Farba lateksowa

Farby i grunty do różnych powierzchni

Farby oraz preparaty gruntujące są niezbędne podczas każdego remontu. Do przygotowania podłoża oraz wykończenia powierzchni ścian, sufitów i innych elementów zewnętrznych i wewnętrznych części budynków polecamy wyroby najlepszych producentów. Oferujemy bardzo trwałe farby do malowania różnego typu powierzchni. Do kuchni i łazienek doskonałym rozwiązaniem będą wyroby nadające się do szorowania, takie jak farba lateksowa lub akrylowa. Oprócz tego proponujemy emulsje elewacyjne oraz preparaty niezbędne do przygotowania powierzchni do malowania.

Preparaty gruntujące i farby podkładowe

Gruntowanie polega na pomalowaniu lub nasączeniu podłoża odpowiednio dobranym preparatem. Często zdarza się, że osoby malujące wnętrza świadomie rezygnują ze stosowania gruntów czy farb gruntujących lub też mają ku temu obiekcje. Uzasadnieniem jest najczęściej oszczędność pieniędzy oraz czasu. W praktyce oszczędności te mogą okazać się jednak pozorne, ponieważ farba lateksowa, akrylowa czy inna emulsja naniesiona na nieprzygotowane podłoże, będzie przez nie wchłaniana w sposób nieregularny. Skutkiem takiego działania mogą być m.in. pojawiające się na powierzchni wykończenia plamy.

Warto pamiętać, że ściany domów wykonuje się najczęściej z materiałów ceramicznych, betonowych lub gipsowych i pokrywa tynkami mineralnymi, lub okłada płytami gipsowo-kartonowymi. Są to w wyroby o porowatej strukturze, więc nawet gdy są stabilne, suche i czyste, to przed malowaniem czy tynkowaniem wymagają gruntowania.

Gruntowanie podłoża to czynność poprzedzająca malowanie. Polega ona na naniesieniu farby podkładowej na powierzchnię ścian. Celem tej czynności jest przede wszystkim:

bondex

  • zmniejszenie lub wyrównanie chłonności powierzchni.
  • wzmocnienie podłoża,
  • poprawienie przyczepności farby nawierzchniowej,
  • zmniejszenie zużycia farby nawierzchniowej.

Grunty wzmacniające podłoże

W przypadku układania glazury bardzo ważne jest podłoże. Warto zadbać by było równe i mocne. Będziemy mieli wówczas pewność, że płytki podłogowe będą się mocno trzymały. Do wzmocnienia tynków stosuje się specjalne grunty głęboko penetrujące. W przypadku, kiedy glazurę kleimy na płytach gipsowo-kartonowych pokrywamy je najpierw folią w płynie.

triochemW naszej ofercie chemii budowlanej dostępna jest szeroka gama środków gruntujących ogólnego zastosowania i środków gruntujących specjalistycznych firmy Triochem.