Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Farby grunty

Gruntowanie polega na pomalowaniu lub nasączeniu podłoża odpowiednim do danego zastosowania gruntem. Często zdarza się, że osoby malujące wnętrza świadomie rezygnują ze stosowania gruntów czy farb gruntujących lub też mają ku temu obiekcje. Uzasadnieniem jest najczęściej oszczędność pieniędzy oraz czasu. W praktyce oszczędności te mogą okazać się jednak pozorne, jeśli nie wręcz kosztowne. Ściany domów wykonuje się najczęściej z materiałów ceramicznych, betonowych lub gipsowych i pokrywa tynkami mineralnymi lub okłada płytami gipsowo-kartonowym. Są to w materiały o porowatej strukturze, więc nawet gdy są stabilne, suche i czyste, to przed malowaniem czy tynkowaniem wymagają gruntowania.

Gruntowanie podłoża to czynność poprzedzająca malowanie. Polega ona na naniesieniu farby podkładowej na powierzchnię ścian.

Celem tej czynności jest przede wszystkim:

bondex

  • zmniejszenie lub wyrównanie chłonności powierzchni.
  • wzmocnienie podłoża,
  • poprawienie przyczepności farby nawierzchniowej,
  • zmniejszenie zużycia farby nawierzchniowej.

W przypadku układania glazury bardzo ważne jest podłoże. Warto zadbać by było równe i mocne. Będziemy mieli wówczas pewność, że płytki podłogowe będą się mocno trzymały. Do wzmocnienia tynków stosuje się specjalne grunty głęboko penetrujące. W przypadku, kiedy glazurę kleimy na płytach gipsowo-kartonowych pokrywamy je najpierw  folią w płynie.

triochem W nasza ofercie chemii budowlanej dostępna jest szeroka gama środków gruntujących ogólnego zastosowania i środków gruntujących specjalistycznych firmy Triochem.