Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Trwała i piękna ściana od fundamentów po dach

Jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych w budynkach mieszkalnych i biurowych są ściany nośne. W przeciwieństwie do innych przegród pionowych nie tylko oddzielają od siebie pomieszczenia czy izolują akustycznie, ale również przenoszą obciążenia stałe i eksploatacyjne na fundamenty. W związku z tak wieloma istotnymi funkcjami konieczne jest ich odpowiednie zaprojektowanie oraz wykonanie. Bardzo duży wpływ na ostateczny wygląd i użyteczność konstrukcji mają wybrane materiały budowlane, dlatego warto zadbać o ich wysoką jakość.

Czytaj więcej: Trwała i piękna ściana od fundamentów po dach

Styropian czy wełna – co lepiej sprawdzi się przy wykonywaniu docieplenia?

Termomodernizacje oraz wykonywanie dociepleń ścian zewnętrznych w już istniejących obiektach budowlanych to standard. Zwracanie dużej uwagi na współczynnik przenikania ciepła przegród budowlanych zostało wymuszone przez przepisy obowiązujące we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Celem takich działań jest minimalizacja zapotrzebowania energetycznego budynków, a tym samym pośrednio dbanie o środowisko naturalne. Wśród najpopularniejszych materiałów izolujących cieplnie wyróżniamy wełnę mineralną oraz płyty styropianowe.

Czytaj więcej: Styropian czy wełna – co lepiej sprawdzi się przy wykonywaniu docieplenia?

Jak wybrać najlepsze farby na elewacje?

Wygląd fasady budynku decyduje o tym, w jaki sposób obiekt jest odbierany przez otoczenie, dlatego każdy właściciel przywiązuje ogromną wagę do tej części domu. Najczęściej ściany pokrywane są farbą elewacyjną, jednak szerokie grono osób ma bardzo duży problem z jej wyborem. Na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania idealnej emulsji?

Czytaj więcej: Jak wybrać najlepsze farby na elewacje?